מחפשים מידע על בתי אבות? אנו נשמח לעזור לכם בחינם! צלצלו עכשיו 052-603-5043

מחירי דיור מוגן 2023

דיור מוגן מחירים

מסלולי תשלום של דיור מוגן ומחירים

דיור מוגן לקשישים הוא מקום מגורים של אנשים כשהם מזדקנים ומתחילים לאבד את היכולת לדאוג לעצמם. זוהי יחידת מגורים עצמאית המספקת סביבה בטוחה ונוחה לאזרחים ותיקים. העברת דיור מסוג זה מתבצעת במדינות רבות, כולל ישראל. דיור לקשישים בישראל הולך וגדל בביקוש שלו ככל שמספר הקשישים עולה מדי שנה.

יש שני מסלולי תשלום בדיור מוגן לקשישים – על בסיס שכירות ועל בסיס פיקדון.

מבוסס שכר דירה הוא כאשר אנשים משלמים את דמי השכירות מדי חודש למתחם הדיור המוגן. מבוסס פיקדון זה כאשר אנשים מפקידים פיקדון חד פעמי (יכולים להיות הבדלים בגובה הפיקדון בין בתי דיור מוגן שונים) ממנו מופחתים כל שנה כ- 3% למשך מספר שנים, בד"כ 12 שנים.

עלות הפיקדון יכולה לנוע בין 400,000 ש"ח ל – מליוני ש"ח, תלוי במקום ובדרישות הדייר.

דייר המבקש לעזוב לפני תום החוזה יקבל את יתרת הפיקדון.

מסלול ללא פיקדון בדיור מוגן הוא כאשר אנשים יכולים לשלם באמצעות הלוואה סכום חודשי עבור המגורים והשרותים הנלווים בהתאם למה שהם צריכים.

תשלום נוסף וקבוע הוא דמי אחזקה הנעים בין 5,000 ש"ח ל – 20,000 + ש"ח בחודש. חייבים לקחת סכום זה בחשבון כאשר חושבים לעבור להתגורר בבית דיור מוגן.

מסלול דיור מוגן בשכירות חודשית

לפחות ל-10% מהדיור המוגן לקשישים בישראל יש מסלול לאזרחים ותיקים המעוניינים לחיות באופן עצמאי אך אינם יכולים או רוצים לשלם פיקדון בכניסה לבית הדיור המוגן.

למסלול זה של דיור מוגן יש דמי שכירות חודשיים ללא צורך בפיקדון. סכום השכירות גדל בהדרגה ככל שהשוכר מתבגר מכיוון שדיירים מבוגרים זקוקים ליותר תחזוקה מאשר צעירים. שכר הדירה גדל גם אם יש בעיות נוספות עם יחידת דייר הדורשת תחזוקה.

מתחמי דיור מוגן מציעים אפשרות משתלמת עבור אזרחים ותיקים שרוצים להישאר עצמאיים תוך גישה לשירותים יומיומיים כגון שירותים רפואיים, אזורי בילוי ועוד. הביקוש למתחמי דיור מסוג זה נמצא במגמת עלייה בישראל, עקב גידול במספר האזרחים המבוגרים בכל פעם מחדש. כדי לתת מענה לשוק צומח זה, צצו בשנים האחרונות אפשרויות שונות, בהן הלוואות בנקאיות ומסלול ללא הפקדה למי שאינו יכול לעמוד בהפקדות או דמי שכירות חודשיים.

למידע נוסף על דיור מוגן לחצו כאן

תגיות

מחפשים בית אבות או בית מוגן סיעודי ?

לא צריך להתלבט יותר, אנחנו הדרך הקצרה, המהירה והאמינה למצוא לכם את מה שאתם מחפשים.

נעשה זאת בחינם!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

מחפשים בית אבות או דיור מוגן ?

לא צריך להתלבט יותר, אנחנו הדרך הקצרה, המהירה והאמינה למצוא לכם את מה שאתם מחפשים.

נעשה זאת בחינם!

צלצלו

או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם