מהו מחיר דיור מוגן מומלץ לקשישים בישראל?

מחיר דיור מוגן

מתענינים במחיר של דיור מוגן או בית אבות? קבלו ממוצע של המחירים בבתי דיור מוגן סיעודיים שנעים בין 13,000 ש"ח – 22,000 ש"ח לחודש.

צרו איתנו קשר, למידע נוסף כנסו לבית מוגן .

הרווחה החברתית של אנשים היא בעלת חשיבות עליונה לכל חברה. לדוגמה, לממשלות רבות יש מערכות פנסיה כדי לספק לאזרחים פנסיונרים. בנוסף, למספר מדינות יש דיור מסובסד ממשלתי לקשישים. בישראל, הממשלה מסבסדת דיור מוגן לאזרחים ותיקים. כדי לסייע בתשלום עבור תוכנית זו, ממשלת ישראל קובעת מחיר מומלץ עבור נכסים אלו מדי שנה.

 ממשלת ישראל קובעת מחירים ושכירות מדי שנה על סמך המלצות ועדה. הוועדה מורכבת מנציגי משרד השיכון והבינוי, המוסד לביטוח לאומי, בנק ישראל ועיריות מקומיות. כל ההמלצות מבוססות על מחירי שוק של נכסים דומים באותו אזור. ממשלות במדינות אחרות עושות זאת גם כן; לדוגמה, בארצות הברית, שיעורי המשכנתא נקבעים על ידי רשות הדיור הפדרלית.

המחירים המומלצים לדיור מוגן משתנים מאזור לאזור כי ערכי הנדל"ן שונים ממקום למקום. לדוגמה, מחירי הנדל"ן גבוהים בהרבה במטרופולינים הגדולים מאשר באזורים הכפריים. בנוסף, דירות ישנות נוטות לעלות פחות מאשר חדשות יותר עם יותר שירותים. דירות דיור מוגן לקשישים הן בדרך כלל דירות עם חדר שינה אחד עם חדר נוסף המשמש כמטבחון. נכסים אלו נמצאים בדרך כלל באזורים בעלי הכנסה נמוכה שבהם הביקוש גבוה מההיצע – כמו חיפה ואיזור המרכז בישראל וברוקלין וקווינס בניו יורק.

 המחיר המומלץ של דירה עם חדר שינה אחד דומה לתשלומי השכירות ברובם מדינות אחרות. לדוגמה, דירות דומות יעברו 750 דולר לחודש בניו יורק או 400 ליש"ט לחודש באנגליה. ההכנסה השנתית הממוצעת של ישראלי היא בסביבות 22,440 דולר ארה"ב או 43,000 שקל ישראלי (ILS). בהתבסס על המספרים הללו, לא ייתכן שאנשים שמשתכרים שכר נורמלי יכולים להרשות לעצמם דירה מוגנת ללא סובסידיות מהממשלה שלהם. למרות שזה יהיה נחמד אם כל אחד יכול להרשות לעצמו את הבית שלו כשהם מזדקנים, ממשלות חייבות לעשות מה שביכולתן כדי לתמוך באוכלוסיית הקשישים שלהם – גם אם זה אומר לעזור להם כלכלית עד גיל הפרישה.

 למרות שזה יכול להיות יקר, ממשלות חייבות לעשות מה שביכולתן כדי להבטיח שלאזרחיהן הוותיקים יהיו אפשרויות דיור בר השגה. לממשלות עולה יותר להשאיר את האזרחים הוותיקים ללא קורת גג לאחר הפרישה מאשר לתת להם דיור מסובסד שמרחיק אותם מהרחוב. בנוסף, דיור בר השגה נותן לקשישים תחושת ביטחון שעוזרת להם לחיות חיים ארוכים ובריאים יותר!

מעונינים במידע נוסף? נשמח לעזור ללא עלות, צרו איתנו קשר

למידע נוסף על דיור מוגן

למידע נוסף על בתי אבות

תגיות

מחפשים בית אבות או דיור מוגן ?

לא צריך להתלבט יותר, אנחנו הדרך הקצרה, המהירה והאמינה למצוא לכם את מה שאתם מחפשים.

נעשה זאת בחינם!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

מחפשים בית אבות או דיור מוגן ?

לא צריך להתלבט יותר, אנחנו הדרך הקצרה, המהירה והאמינה למצוא לכם את מה שאתם מחפשים.

נעשה זאת בחינם!

צלצלו

או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם