מחפשים מידע על בתי אבות? אנו נשמח לעזור לכם בחינם! צלצלו עכשיו 052-603-5043

מדוע עדיף דיור מוגן סיעודי במרכז

דיור מוגן סיעודי במרכז

מה היתרונות לגור בדיור מוגן סיעודי במרכז

בישראל, מגורים בבתי דיור מוגן הפכו פופולריים יותר ויותר בקרב קשישים. הסיבה למגמה זו היא שבתי הדיור המוגן הפכו מתאימים ונוחים יותר מאפשרויות דיור אחרות. בנוסף, הם זולים יותר מאשר דיור מוגן בבית.

 אנשים עוברים לבתי דיור מוגן  כאשר הם זקוקים לעזרה נוספת כדי לנהל את חיי היומיום שלהם. הם זקוקים לשירותים שונים כמו ארוחות קבועות, ניקיון בית, תחבורה ומעקב בריאותי. בתי דיור מוגן מספקים השגחה 24/7 וסיוע במשימות יומיומיות, לרבות הלבשה, רחצה, אכילה ונטילת תרופות. הם מספקים גם פעילויות חברתיות לעידוד חברתי בקרב הדיירים. שירותים אלו הופכים דיור מוגן למתאים מאוד לקשישים שאינם רוצים לגור בבית חולים או להיות תלויים במשפחתם לצורך טיפול.

מה ההבדלים בין דיור מוגן סיעודי במרכז לבין שאר המדינה

 בתי דיור מוגן נפוצים ביותר בערים ובאזורים עירוניים. עם זאת, ישנם גם אזורים פרבריים רבים. הדומיננטיות של בתי דיור מוגן במרכזים עירוניים נובעת מהעלות הגבוהה של נדל"ן לעומת באזורים פרבריים. לכן, בתי דיור מוגן נפוצים יותר בערים שבהן מחירי הקרקע והנכסים הגבוהים ביותר — כמו ירושלים ותל אביב. לעומת זאת, באזורים כפריים יש הרבה פחות בתי דיור מוגן מאחר והנדל"ן שם הרבה יותר זול. בהתחשב בעובדה זו, חלק ניכר מהקשישים בישראל מעדיף להתגורר בדיור מוגן במרכז הארץ כי זה מתאים ביותר לצרכיהם.

 ההבדל העיקרי בין דיור מוגן במרכז לאפשרויות אחרות הוא עצמאות. לאנשים שבוחרים בדיור מוגן במרכז יש יותר עצמאות מאלה שבפריפריה. דיור מוגן דורש העסקת צוות שיעזור במשימות יומיומיות כגון בישול וניקיון. יחד עם זאת, אפשרות זו מצריכה השגחה 24/7 או סיוע בטיפול תרופתי או ברחצה כפי שעושה דיור מוגן. יתרון נוסף של דיור מוגן במרכז הוא בכך שהוא מאפשר לקשישים להזדקן במקום על ידי שהייה קרובה לבתיהם הנוכחיים ללא צורך לעבור לעיר אחרת. זה יכול להיות מועיל אם הם מכירים שכנים ובנו קשרים קהילתיים שהם רוצים לשמור בזמן ההזדקנות במקום.

האם דיור מוגן סיעודי במרכז יקר יותר?

 עם זאת, דיור מוגן במרכז הוא בדרך כלל יקר יותר מאשר דיור מוגן בפריפריה שכן הוא כולל שכירת עזרה מבחוץ ותשלום דמי ביטוח לבעלי בתים. בנוסף, סיוע במשימות יומיומיות יכול להיות קשה למצוא בחינם אם אינך יכול להרשות לעצמך שירותים בתשלום למטרה זו. בנוסף, אזורים כפריים רבים אינם מציעים אפשרויות דיור מוגן, אך מרכזי ערים עושים זאת בדרך כלל בגלל האופן שבו ערכי הנדל"ן משפיעים על העלויות שם לעומת מקומות אחרים. בהתבסס על עובדות אלו, חלק ניכר מהקשישים בישראל מעדיף לגור בדיור מוגן במרכז מכיוון שהוא עונה בצורה הטובה ביותר על צרכיהם בהשוואה לאפשרויות אחרות.

 מוסד לדיור מוגן מהווה דרך נוחה לקשישים לגור במקום יעודי מבלי לוותר על עצמאותם או גמישותם בחיי היום יומיים. הדיירים יכולים לחיות באופן עצמאי ככל שהם רוצים, עם השגחה 24/7 זמינה במידת הצורך. שכירת דיור מוגן פירושה גם שיקיריך לא צריכים להעביר אותך לבתיהם ככל שאתה מתבגר – מה שעלול להעמיס על כל קשר משפחתי שקיים אחרת בקרב קרובי משפחה או שותפים לדירה החולקים דיור עם יקיריכם הבכירים. בהתחשב בכל הדברים, נראה שדיור מוגן במרכז מספק את האפשרות הטובה ביותר עבור רוב הקשישים המחפשים דיור מחוץ לביתם!

למידע נוסף על דיור מוגן לחצו כאן

מעוניניםלדבר איתנו? צרו איתנו קשר

תגיות

מחפשים בית אבות או בית מוגן סיעודי ?

לא צריך להתלבט יותר, אנחנו הדרך הקצרה, המהירה והאמינה למצוא לכם את מה שאתם מחפשים.

נעשה זאת בחינם!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

מחפשים בית אבות או דיור מוגן ?

לא צריך להתלבט יותר, אנחנו הדרך הקצרה, המהירה והאמינה למצוא לכם את מה שאתם מחפשים.

נעשה זאת בחינם!

צלצלו

או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם