חקר בית האבות הבולגרי: בית אבות  לטיפול בקשישים בישראל

בית האבות הבולגרי

גלה את הטיפול והשירותים הייחודיים בבית האבות הבולגרי

מבוא

בישראל, בית האבות הבולגרי בראשון לציון הוא עדות למסירות ולחמלה של מייסדיו. מאמר זה יעמיק בהיסטוריה, המתקנים, הצוות והטיפול המיוחד הניתנים במוסד יוצא דופן זה. מההתחלה הצנועה ועד למעמדו הנוכחי כאחד מבתי האבות הגדולים בישראל, בית האבות הבולגרי מציע בית אבות  לדיירים מבוגרים המחפשים נוחות וסיוע בשנות הזהב שלהם.

צוואה של הכרת תודה

עם כניסתם לבית האבות הבולגרי מתקבלת המבקרים בכתובת נוקבת על הקיר: "בהכרת תודה לעם הבולגרי שהציל את אחיהם ואחיותיהם היהודים מתופת השואה ב-1943". המסר הלבבי הזה הוא תזכורת מתמדת להערכתם העמוקה של התושבים לעם הבולגרי. מעורבות הבולגרים בהצלת יהודים בתקופת השואה לא נשכחה, ​​והרגש הזה נישא בכל בית האבות.

יסוד של אחדות

בית האבות הבולגרי נוסד בשנות ה-50 על ידי מתיישבים מבולגריה שהכירו בחשיבות הפרנסה לזקנתם. נסים לוי, מבכירי הנהלת המשפחתונים, מספר על ימיו הראשונים של הארגון. הוא מסביר שיהודי בולגריה בישראל היו אוספים כסף לקניית מבנה בית האבות הראשון. עם ההכנסות הם הרחיבו ובנו מבנים נוספים, והפכו את בית האבות הבולגרי לאחד המוסדות הבולטים בישראל.

קהילה רב תרבותית

בעוד שיהודי בולגריה היו בתחילה הדיירים העיקריים של בית האבות, כשהם הולכים לעולמם, הבית פתח את שעריו בפני אנשים ממדינות שונות. כיום, בית האבות הבולגרי הוא קהילה רב-תרבותית המארחת תושבים מרוסיה, רומניה, מרוקו ומדינות רבות אחרות. סביבה מגוונת זו מטפחת שטיח עשיר של חוויות וחילופי תרבות, ויוצרת אווירה תוססת ומכילה לכולם.

זוכרים את המולדת

למרות חייהם הרחק ממולדתם הראשונה, תושבי בית האבות הבולגרי שומרים על קשר איתן לבולגריה ועל הכרת התודה שלהם כלפי העם הבולגרי. בשנות ה-90, במהלך משבר כלכלי משמעותי בבולגריה, התגייסו התושבים וגייסו כספים לתמיכה בארצם לשעבר. מיכלי חלב נשלחו לילדים בעיירה קיוסטנדיל בבולגריה, משם יצאה משלחת יהודי בולגריה שהצילו את אחיהם בשנת 1943. בנוסף, תרמו לבית הכנסת בסופיה ולבניית המוזיאון לכבוד דימיטר פשב בקיוסטנדיל.

נסים לוי חולק חוויה אישית מחממת לב: "לפני כמה חודשים כל המשפחה שלי – 16 איש – ביקרה במוזיאון וטיילה ברחבי בולגריה. זה היה מסע משמעותי עבור כולנו, והרגשנו הערכה מחודשת לשורשים שלנו".

לצלוח את הסערה: אתגרי COVID-19

כמו בתי אבות רבים ברחבי העולם, בית האבות הבולגרי התמודד עם אתגרים משמעותיים במהלך מגיפת COVID-19. האוכלוסייה המבוגרת הייתה פגיעה במיוחד לנגיף, ובית האבות נקט בפעולה מהירה כדי להגן על דייריו. אשר ארפז, המנהל הזמני של המתקן, מסביר שהם הטמיעו הגבלות ביקור מחמירות, רכשו ציוד מגן אישי וערכו בדיקות שוטפות. למרות מאמצים אלה, מספר קטן של מקרים הופיעו בתוך בית האבות, אך בפעולה נחרצת הם יכלו להכיל את ההתפרצות ולחדש את פעילותם היומיומית.

יצירת קשרים בין-דוריים

מתוך הכרה בערך של קשרים בין-דוריים, הצוות בבית האבות הבולגרי שואף לגשר על הפער בין קשישים לילדים. ברגע שיוסרו ההגבלות, הם מתכננים לארגן ביקורים של גני ילדים ובתי ספר מקומיים, כדי לאפשר לתושבים לחלוק את חוכמתם וחוויותיהם עם הדור הצעיר. יוזמה זו מדגישה את החשיבות של טיפוח הבנה וכבוד בין קבוצות גיל שונות, קידום תחושת אחדות ואחווה בתוך הקהילה.

מתקנים ושירותים

בית האבות הבולגרי מספק מגוון רחב של מתקנים ושירותים כדי להבטיח את הנוחות והרווחה של דייריו. בואו נחקור כמה מהתכונות העיקריות:

1. לינה

בית האבות מציע חדרים מרווחים ונוחים המעניקים לדיירים סביבה שלווה וביתית. כל חדר מעוצב בקפידה כדי לענות על הצרכים הייחודיים של אנשים מבוגרים, לקדם רגיעה ושלווה.

2. טיפול רפואי

צוות מסור של רופאים ואחיות מעניק טיפול רפואי מסביב לשעון לדיירים. בדיקות סדירות, ניהול תרופות וטיפולים מיוחדים הם כולם חלק משירותי הבריאות המקיפים המוצעים בבית האבות הבולגרי.

3. פעילויות פנאי

בית האבות מארגן פעילויות פנאי שונות לדיירים לקידום אורח חיים פעיל ומרתק. אנימטורים, מדריכי התעמלות ומנהיגי קבוצות תיאטרון, מחול ומוזיקה משתפים פעולה כדי ליצור לוח זמנים יומי תוסס ומספק. פעילויות אלו משעשעות ותורמות לרווחתם הכללית של התושבים.

4. ארוחות מזינות

בית האבות הבולגרי מבין את החשיבות של תזונה מאוזנת לשמירה על הבריאות. המתקן מספק ארוחות מזינות, שהוכנו בקפידה כדי לתת מענה לצרכים התזונתיים של כל דייר. תשומת לב מיוחדת ניתנת לטעם, למצגת ולמגוון כדי להבטיח חווית אוכל מהנה.

5. שירותים תומכים

בנוסף לטיפול הפיזי והרפואי, בית האבות מציע מגוון שירותים תומכים. אלה כוללים סיוע בפעילויות יומיומיות כגון רחצה, הלבשה, טיפוח ושירותי ניקיון וכביסה. הצוות הוכשר להעניק טיפול חמלה ותמיכה רגשית, לטפח סביבה חמה ומטפחת.

המלצות

להלן מספר עדויות של תושבים ומשפחותיהם שחוו את הטיפול והתמיכה של בית האבות הבולגרי ממקור ראשון:

1.   עדות 1:

"אבי דייר בבית האבות הבולגרי כבר שנתיים, ולא יכולתי להיות מרוצה יותר מהטיפול שהוא מקבל. הצוות קשוב, והמתקנים ברמה הגבוהה ביותר. יש לי שקט נפשי בידיעה שזאת אבא שלי בידיים טובות". – שרה נ.

2.   עדות 2:

"העברת סבתי לבית האבות הבולגרי הייתה ההחלטה הטובה ביותר שעשינו. היא רכשה חברים, נהנית מהפעילויות ומרגישה בטוחה ונוחה בביתה החדש. הצוות הוא כמו משפחה עבורה, וזה אומר את העולם עבורנו ." – דוד מ.

3.   עדות 3:

"אני לא יכול להביע מספיק תודה לבית האבות הבולגרי על הטיפול יוצא הדופן שהם העניקו לאמי במהלך שנותיה האחרונות. הצוות עשה מעל ומעבר כדי לגרום לה להרגיש אהובה ואהובה. הם מגלמים את רוח החמלה והאדיבות. " – רחל ג.

F.A.Q – שאלות נפוצות

1.   ש: האם אוכל לבקר את אהובי בבית האבות הבולגרי?

ת: עקב מגיפת ה-COVID-19, הגבלות ביקור קיימות כעת. עם זאת, בית האבות עוקב באופן אקטיבי אחר המצב ויעדכן את מדיניותו במידת הצורך על מנת להבטיח את שלומם של הדיירים והמבקרים.

2.   ש: האם יש פעילויות חברתיות שהתושבים יכולים להשתתף בהן?

ת: בהחלט! בית האבות הבולגרי מארגן פעילויות חברתיות שונות, לרבות מוזיקה, ריקוד, תיאטרון ועוד. פעילויות אלו מקדמות מעורבות, סוציאליזציה ורווחה כללית.

3.   ש: כיצד מאומנים הצוות לטפל במצבי חירום רפואיים?

ת: הצוות בבית האבות הבולגרי עובר הכשרה קפדנית לטיפול במצבי חירום רפואיים. יש להם את הידע והמיומנויות לספק סיוע מיידי ולתאם עם אנשי מקצוע רפואיים בעת הצורך.

4.   ש: האם מותר להכניס חיות מחמד לבית האבות?

ת: בעוד חיות מחמד אינן מורשות בתוך בית האבות, ניתן להתיר חיות טיפול על בסיס כל מקרה לגופו. נא להתייעץ עם צוות בית האבות לקבלת מידע נוסף.

5.   ש: האם בית האבות הבולגרי מקבל דיירים חדשים?

ת: כן, בית האבות הבולגרי מקבל בברכה דיירים חדשים. אם אתה או אדם אהוב מעוניינים להיות דיירים, צרו קשר עם מחלקת הקבלה לקבלת מידע נוסף ותיאום ביקור.

סיכום

בית האבות הבולגרי בראשון לציון, ישראל, הוא מגדלור של טיפול וחמלה לאנשים מבוגרים. מההתחלה הצנועה ועד למעמדו כיום כאחד מבתי האבות הגדולים בישראל, בית האבות הבולגרי ממשיך לספק שירותים ותמיכה יוצאי דופן לדייריו. עם התמקדות בקשרים בין-דוריים, רב-תרבותיות והכרת תודה, בית אבות  זה לטיפול בקשישים מגלם את רוח האחדות והאחווה. בין אם באמצעות פעילויות פנאי, טיפול רפואי או תמיכה רגשית, בית האבות הבולגרי מבטיח שהדיירים יוכלו לשגשג וליהנות משנות הזהב שלהם בכבוד ובנוחות.

למידע נוסף על בית האבות הבולגרי, אנא בקר https://bait-mugan.co.il.

תגיות

מחפשים בית אבות או דיור מוגן ?

לא צריך להתלבט יותר, אנחנו הדרך הקצרה, המהירה והאמינה למצוא לכם את מה שאתם מחפשים.

נעשה זאת בחינם!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

מחפשים בית אבות או דיור מוגן ?

לא צריך להתלבט יותר, אנחנו הדרך הקצרה, המהירה והאמינה למצוא לכם את מה שאתם מחפשים.

נעשה זאת בחינם!

צלצלו

או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם