מחפשים מידע על בתי אבות? אנו נשמח לעזור לכם בחינם! צלצלו עכשיו 052-603-5043

החשיבות של דיור מוגן לתשושי נפש

Gallery Image

עדיף לקשישים תשושי נפש וסיעודיים לגור בדיור מוגן, מעונינים לדעת למה? בקרו אותנו בדף הראשי של בית מוגן או פשוט צרו איתנו קשר

מתענינים במציאת בית אבות לתשושי נפש? תנו למקצוענים להציע לכם את האופציה הטובה ביותר ליקירכם, צרו איתנו קשר.

היכן ניתן למצוא בתי דיור מוגן או בתי אבות לתשושי נפש: בית שירלי, בית גבריאל, שלווה גבעתיים, ערוגת הבושם בני ברק, גני רום

דמנציה היא גורם שכיח לירידה נפשית בקרב קשישים. למרות שלעתים קרובות זה מתרחש במקביל למחלות אחרות, זה יכול להיות קשה לטיפול. בית אבות לתשושי נפש מציע טיפול מיוחד לאנשים עם אובדן זיכרון, עוזר להם להישאר מחוץ למיטות בית החולים ולשמור על כבודם כשהם מאבדים את עצמאותם.

אנשים בני 65 ומעלה צריכים לשקול לחיות בדיור מוגן.

דיור מוגן יכול להיות אופציה טובה עבור קשישים תשושים.

דיור מוגן יכול לספק הטבות כגון סוציאליזציה, בישול וניקיון.

בראש ובראשונה ודאו שהמקום מחזיק ברישוי לתשושי נפש ממשרד הבריאות. בנוסף בדקו את איכות המקום – החדרים, המתקנים, והשטחים הציבוריים. בחנו את מגוון פעילויות הפנאי והטיפולים הפרא-רפואיים, וכן את שעות הביקורים ועד כמה צוות המקום סבלני לשאלות שלכם, זה עשוי להעיד על הסבלנות כלפי המטופלים.

השגחה מסביב לשעון בכל ימות השנה כולל רופא בזמינות מלאה, סיוע בנטילת תרופות, עזרה בביצוע פעולות יומיות פשוטות כמו הלבשה, אכילה, רחצה, ושמירה על היגיינה אישית, שירותי משק בית כמו ניקיון, כביסה, ובישול לפי הצרכים התזונתיים של כל מטופל, ופעילויות חברה ופנאי וטיפולים מותאמים אישית.

מדוע עדיף לקשישים תשושי נפש וסיעודיים לעבור לדיור מוגן?

מתקני דיור מוגן סיעודי הם מתקני מגורים המספקים טיפול בקשישים עם מחלות כרוניות. לדוגמה, מתקנים מסוימים מספקים טיפול מסביב לשעון לאנשים עם מחלת אלצהיימר או צורות אחרות של דמנציה. מתקני דיור מוגן יכולים גם לעזור לקשישים הסובלים ממצבים פיזיים או נפשיים להישאר פעילים ככל האפשר. מתקני דיור מוגן מספקים חבל הצלה לקשישים מזדקנים רבים, ומאפשרים להם לחיות חיים מכובדים יותר.

מתקני דיור מוגן מספקים טיפול לקשישים תשושי נפש, לרבות מחלת אלצהיימר, דמנציה ומחלת פרקינסון. בתי חולים ובתי אבות רבים מפנים קשישים עם תנאים אלה למוסדות דיור מוגן לתשושי נפש. הצוות במוסד לדיור מוגן יכול לעזור לקשישים הסובלים ממצבים אלו לטפל בהם בבטיחותם וכבודם על ידי סיוע להם בפעילויות היומיומיות. לדוגמה, חלק מהמתקנים מספקים שירותי סיעוד מסביב לשעון לדיירים עם דמנציה או מחלת אלצהיימר. הצוות הסיעודי במוסד לדיור מוגן יכול גם לזהות כל נושא הדורש טיפול מיידי, כגון בריחת שתן או שוטטות. הצוות במתקנים אלה יכול גם לעזור לקשישים לשמור על עצמאותם על ידי מתן פעילויות יומיומיות כמו טיולים וארוחות. פעילויות יומיומיות אלו יכולות לעזור לקשישים להישאר פעילים ככל האפשר, מה שמונע פציעה נוספת ואובדן יכולת נפשית.

 מתקני דיור מוגן לעצמאים יכולים להפחית את העומס על בני משפחה המטפלים בקרובים קשישים בבית. מתקני דיור מוגן מספקים סביבה בטוחה יותר מהבית, מכיוון שיש להם צוות שיעזור לתושבים בפעילויות היומיומיות. בנוסף, לרוב מתקנים אלה יש יותר שירותים מאשר רוב הבתים, כך שלקשישים המתגוררים במוסד לדיור מוגן יש יותר מה לעשות. הם יכולים גם לקיים יותר אינטראקציות חברתיות, מכיוון שהם משתתפים בארוחות ומשתתפים בפעילויות יומיומיות. לדוגמה, מתקנים מסוימים מספקים טיולים יומיים לקשישים השתתפות באירועי תרבות או פנאי. זו יכולה להיות עזרה עצומה למשפחות שבאופן אחר אינן מסוגלות להרשות לעצמן להוציא את קרובי משפחתן הקשישים החוצה.

 מציאת מוסד לדיור מוגן יכול להיות קשה עבור אנשים מבוגרים. אנשים מבוגרים רבים כבר לא מבינים איך עובדת מערכת הבריאות ולכן יש צורך באנשי מקצוע שידעו לתת להם את היעוץ הנכון, ליצירת קשר לחצו כאן. בנוסף, מתקנים מסוימים מקבלים רק דיירים העומדים בקריטריונים מסוימים, כמו אלה המסוגלים לשלם עבור טיפול. זה יכול להפוך את מציאת המוסד לדיור מוגן למאתגר עבור אנשים מבוגרים שיש להם תקציב מוגבל. פנו אלינו, אנו נמצא עבורכם את המוסד המתאים.

מתקני דיור מוגן מספקים חבל הצלה לקשישים מזדקנים רבים, ומאפשרים להם לחיות חיים עצמאיים ומכובדים יותר. מתקנים אלו יכולים לסייע לקשישים לשמור על בריאותם הנפשית, להישאר פעילים ככל האפשר ולהפחית את העומס על בני המשפחה המטפלים בהם. למרות כמה אתגרים, מתקנים אלה מספקים אפשרות טיפול שלא יסולא בפז עבור אנשים מבוגרים עם מחלות כרוניות.

למידע נוסף על דיור מוגן לתשושי נפש

תגיות

מחפשים בית אבות או בית מוגן סיעודי ?

לא צריך להתלבט יותר, אנחנו הדרך הקצרה, המהירה והאמינה למצוא לכם את מה שאתם מחפשים.

נעשה זאת בחינם!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

מחפשים בית אבות או דיור מוגן ?

לא צריך להתלבט יותר, אנחנו הדרך הקצרה, המהירה והאמינה למצוא לכם את מה שאתם מחפשים.

נעשה זאת בחינם!

צלצלו

או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם