דיור מוגן

הכל אודות דיור מוגן

אם אתם מחפשים דיור מוגן לעצמכם או להוריכם, חשוב לדעת על מה עליכם להקפיד.

דיור מוגן לרוב יהיה שונה בתכליתו מבתי אבות, שכן דיור מוגן בדרך כלל יהיה מבוסס על אוכלוסיית אנשים ממבוגרים אשר נחשבים עצמאיים בצורה מלאה או חלקית. בני הגיל השלישי אשר מתגוררים בדיור מוגן לרוב אינם נזקקים לשירותים סיעודיים, אך עדיין חשוב לציין כי, גורמי הרווחה הם אלו אשר מחליטים מי נחשב קשיש עצמאי ומי אינו קשיש עצמאי.

למי מיועד דיור מוגן?

הן בתי אבות והן בתי דיור מוגן מקבלים אל זרועותיהם החמות את האוכלוסייה המבוגרת או הקשישה, אך כאמור, דיור מוגן מיועד לבני גיל הזהב אשר מוגדרים לפי גורמי הרווחה כעצמאיים. אם אתם או הוריכם מסוגלים לבצע פעולות יומיומיות בלי להזדקק לסיוע מקצועי או סיוע של מטפלת, ייתכן שדיור מוגן יהיה מה שאתם מחפשים.

מעבר למצב הבריאותי-פיזי של האנשים, חשוב לדבר גם על הלך הרוח המנטלי והרגשי של אוכלוסיית הדיור. בסופו של דבר, בית מוגן מיועד למבוגרים אשר מתגוררים בדירות קטנות, ואולי אפילו מרגישים בודדים במהלך השבוע. בהיבט הזה, הדיור מושלם עבור מי שמעוניינים להכיר אנשים חדשים בסטטוס דומה.

מה נוכל למצוא בדיור המוגן?

בדיור המוגן תוכלו למצוא דירות בגדלים שונים המאובזרות בחדרי שינה, כמו גם סלון, במטבחון ואף ברהיטים מסוגים שונים וברמות איכות משתנות. בהתאם לרמת הדיור והתקציב שלכם עבורו, תוכלו לבחור בין דיורים מוגנים יוקרתיים לבין צנועים יותר.

בדרך כלל, בסביבת הדירות של הדיור המוגן נוכל למצוא שירותים ציבוריים שונים, כמו בתי קפה ועגלות קפה, קופות חולים או מרפאות שונות, כמו גם חדרי כושר ושאר מרכזי בילוי ופנאי עבור אוכלוסיית הדיור.

מה שחשוב לדעת על מימון דיור מוגן

ישנם כמה הבדלים מהותיים בין בתי אבות לדיור מוגן, מבחינת המימון עבור המגורים. אמנם מגורים בבית אבות אפשריים דרך קבלת מימון מהמדינה, אבל דיור מוגן אינו מאפשר ולא כולל את הפריבילגיה הזאת מטעם הממשלה. כאשר תרצו להתקבל לדיור מוגן, או שמא תרצו לשלוח את הוריכם לדיורים מוגנים, יהיה צורך לשלם באופן פרטי על הדיור.

לרוב, מחיר דיור מוגן יהיה מורכב מדמי כניסה וכן תשלומים חודשיים. במרכז הארץ, דיורים מוגנים יכולים להצריך תשלום של כמה מאות אלפי שקלים בתור דמי כניסה, וכן תשלומים חודשיים של כמה אלפי שקלים.

בשורה התחתונה, דיור מוגן מאפשר לדיירים המתגוררים בו לנהל חיי חברה עצמאיים, להכיר אנשים חדשים, למלא את יומם בסוגים שונים של פעילויות ואולי אפילו לפתוח פרק חדש בחייהם.

ואם אתם מחפשים דיור, כעת זה הזמן הנכון לקבל הצעות מחיר ולהשוות בין הדיורים השונים, מה שתוכלו לעשות דרכנו, בהצלחה ומגורים נעימים!

מחפשים בית אבות או דיור מוגן ?

לא צריך להתלבט יותר, אנחנו הדרך הקצרה, המהירה והאמינה למצוא לכם את מה שאתם מחפשים.

נעשה זאת בחינם!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

דיור מוגן סיעודי

קראו את המאמרים האחרונים בתחום

מחפשים בית אבות או דיור מוגן ?

לא צריך להתלבט יותר, אנחנו הדרך הקצרה, המהירה והאמינה למצוא לכם את מה שאתם מחפשים.

נעשה זאת בחינם!

צלצלו

או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם