מחפשים מידע על בתי אבות? אנו נשמח לעזור לכם בחינם! צלצלו עכשיו 052-603-5043

דיור מוגן סיעודי פתרון למשפחות

דיור מוגן סיעודי פתרון למשפחות

מהו בכלל דיור מוגן סיעודי פתרון למשפחות?

הזדקנות האוכלוסייה היא בעיה כלל עולמית. אנשים רבים חווים בריאות לקויה כשהם מזדקנים, מה שעלול להקשות עליהם לטפל בעצמם. חלקם בוחרים בדיור מוגן – סוג של בית אבות – כחלופה לחיים לבד או עם בני משפחה. דיור מוגן יכול לספק לקשישים מקום מגורים בטוח, נוח ובמחיר סביר למשך מספר שנים. מסיבה זו, גמלאים רבים בישראל מחליטים לחפש דיור מוגן כפתרון למשפחות כאשר הם זקוקים לטיפול נוסף.

 קודם כל, מהו דיור מוגן? דיור מוגן הוא בדרך כלל חלק מבית אבות ומעניק לקשישים סיוע במשימות היומיומיות שלהם. זה כולל עזרה ברחצה, לבוש, אכילה ונטילת תרופות. דיור מוגן גם מספק לקשישים סביבות חברתיות שבהן הם יכולים ליצור אינטראקציה עם אנשים אחרים בגילם. יש להם גישה למטבחים משותפים, חדרי אוכל ואזורים משותפים כדי שיוכלו לבלות עם תושבים אחרים. רוב מתקני הדיור המוגן נקיים ומתוחזקים היטב; בנוסף, הם מציעים שירותים רפואיים כגון מערכות תגובה חירום ובדיקות יומיות מאחיות. באופן כללי, דיור מוגן יכול להוות פתרון טוב למשפחות הנאבקות לטפל בקרוביהם הקשישים.

 דיור מוגן דומה מאוד למוסדות אחרים לטיפול בקשישים בכך ששניהם מיועדים לעזור לאנשים עם מוגבלות פיזית או מחלות נפש לחיות חיים נוחים יותר . עם זאת, דיור מוגן מתמקד בסיוע לאנשים שיש להם מגבלות תפקודיות אך עדיין מסוגלים לחיות בעצמם אם ניתנת להם עזרה נוספת. טיפול בקשישים מתמקד במתן עזרה נוספת למי שאיבדו את היכולת לדאוג לעצמם. לכן, מתקני דיור מוגן לעצמאים הם בדרך כלל זולים יותר ממוסדות לטיפול בקשישים, מכיוון שאין בהם מטופלים רבים הדורשים תשומת לב מתמדת.

מה ההבדל בין בתי אבות לדיור מוגן סיעודי פתרון למשפחות?

למרות שדיור מוגן יכול להיות רעיון טוב במצבים רבים, יש כמה חסרונות שכדאי לקחת בחשבון תחילה. מספר המיטות הזמינות במוסדות דיור מוגן מוגבל לרוב בהשוואה לבתי אבות. התושבים חייבים לעבור תהליך הגשת בקשה לפני שהם מקבלים גישה למתקן דיור מוגן, דבר שעלול להיות לא נוח עבור משפחות מסוימות אם אין מקומות פנויים בקרבת מקום. כמו כן, רוב המוסדות לדיור מוגן סיעודי מקבלים רק מטופלים בעלי יכולות נפשיות – אפילו כאלה שדורשים טיפול רפואי מתמיד – כך שייתכן שלא יהיה מספיק מקום לבני המשפחה הקרובים הזקוקים לסיוע מצוות רפואי.

מה היתרונות של דיור מוגן סיעודי פתרון למשפחות?

 בסופו של דבר, דיור מוגן הוא פתרון טוב למשפחות הנאבקות לטפל בקרוביהן הקשישים מבלי לאבד לחלוטין את עצמאותם של המטופלים. מטופלים מקבלים טיפול רפואי קבוע מבלי לוותר על חירותם או בטחונם הכלכלי – אם כי ישנן כמה ויתורים על ידי משפחות בדרך. מתקני דיור מוגן הופכים פופולריים יותר ברחבי העולם מכיוון שהם פותרים בעיות רבות המגיעות עם הטיפול ביקיריהם המזדקנים בעידן המודרני!

למידע נוסף על דיור מוגן לחצו כאן

מעוניניםלדבר איתנו? צרו איתנו קשר

תגיות

מחפשים בית אבות או בית מוגן סיעודי ?

לא צריך להתלבט יותר, אנחנו הדרך הקצרה, המהירה והאמינה למצוא לכם את מה שאתם מחפשים.

נעשה זאת בחינם!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

מחפשים בית אבות או דיור מוגן ?

לא צריך להתלבט יותר, אנחנו הדרך הקצרה, המהירה והאמינה למצוא לכם את מה שאתם מחפשים.

נעשה זאת בחינם!

צלצלו

או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם