דיור מוגן סיעודי מורכב

דיור מוגן סיעודי מורכב

מה ההבדל בין דיור מוגן סיעודי לבין דיור מוגן סיעודי מורכב?

דיור מוגן הוא תופעה חדשה שהתפשטה בכל העולם. בשנים האחרונות, כמה ממשלות אימצו רעיון זה ובנו מתקני דיור מוגן לקשישים. בישראל מתקני דיור מוגן הופכים נפוצים יותר ויותר. למעשה, התקבל חוק חדש שיעסוק בנושא דיור מוגן. חוק זה כבר נאכף משנת 2013. מטרתו העיקרית של חוק זה היא להגן על זכויות הקשישים בישראל.

 קודם כל, בואו נבהיר את המושג דיור מוגן. בדיור מוגן, קשישים חיים באופן עצמאי בעזרת צוות מקצועי. מצד שני, בטעות, בתי אבות מכונים בישראל "בתי דיור מוגן" – למרות שהם מספקים טיפול 24/7 ומגבילים את חופש הדיירים. לכן, חשוב להבחין בין דיור מוגן סיעודי לבין מתקני דיור מוגן סיעודי מורכב. דיור מוגן הוא צעד לקראת עצמאות עבור קשישים, ואילו בתי דיור מוגן סיעודי מורכב הם צעד לקראת תלות מוחלטת בזולת.

מי באוכלסית הקשישים בישראל צריך דיור מוגן סיעודי מורכב?

 בנוסף, ישנם קשישים רבים בישראל הזקוקים למוסדות דיור מוגן סיעודי מורכב. לאנשים אלו יש בעיות רפואיות או הפרעות התנהגות המסכנות אותם ולא מאפשרים להם לחיות בכוחות עצמם. לחלק מהאנשים הללו יש לקויות תפקודיות הדורשות השגחה וסיוע מתמידים. לאחרים יש הפרעות נפשיות קשות שלא מאפשרות להם לתפקד ללא עזרה. כל האנשים הללו לא יוכלו להתקיים ללא מוסד דיור מוגן סיעודי מורכב.

למרבה הצער, אין מספיק מתקני דיור מוגן בישראל כדי להכיל את כל מי שזקוק להם. רוב מתקני הדיור המוגן ממוקמים בערים הגדולות, מה שמקשה על תושבי הפריפריה לגשת אליהם. יתר על כן, מתקנים אלה נוטים לתת מענה למשפחות אמידות שיכולות להרשות לעצמן את המחירים הגבוהים שלהן. כתוצאה מכך, ישנם קשישים רבים בישראל שאינם יכולים לגשת לסיוע הכרחי – למרות שהם זקוקים לו נואשות.

 לכן, עלינו לקדם את הרעיון של יצירת יותר מתקני דיור מוגן סיעודי מורכב בישראל. כך יכולים יותר קשישים בישראל לקבל את הטיפול הדרוש להם מבלי לפשט את משפחותיהם. זה לא רק ישפר את חייהם, אלא גם יחסוך משלמי המסים כסף על ידי צמצום הצורך בבתי אבות יקרים ובטיפול בבתי חולים לקשישים מעוטי יכולת. הגיע הזמן למערכת מקיפה באמת של טיפול באזרחינו הפגיעים ביותר!

היכן ניתן למצוא בתי דיור מוגן סיעודי מורכב?

צרו איתנו קשר ונשמח למצוא עבורכם דיור כזה או להעביר לכם את כל המידע שברשותנו שיכול לעזור לכם. כל זה ללא עלות כמובן.

למידע נוסף על דיור מוגן לחצו כאן

מעוניניםלדבר איתנו? צרו איתנו קשר

תגיות

מחפשים בית אבות או דיור מוגן ?

לא צריך להתלבט יותר, אנחנו הדרך הקצרה, המהירה והאמינה למצוא לכם את מה שאתם מחפשים.

נעשה זאת בחינם!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

מחפשים בית אבות או דיור מוגן ?

לא צריך להתלבט יותר, אנחנו הדרך הקצרה, המהירה והאמינה למצוא לכם את מה שאתם מחפשים.

נעשה זאת בחינם!

צלצלו

או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם