מחפשים מידע על בתי אבות? אנו נשמח לעזור לכם בחינם! צלצלו עכשיו 052-603-5043

דיור מוגן זול

דיור מוגן עצמאים

איך ניתן להשיג דיור מוגן בפחות כסף? אנו בבית מוגן מכירים את הקשיים בהשגת מימון לדיור מוגן, אז צרו איתנו קשר ונספר לכם

דיור מוגן זול לקשישים הוא סוג של מגורים המספק מקום מגורים בטוח לבני 60 ומעלה. המטרה העיקרית של מגורים מסוג זה היא לשמור על בטיחות אנשים מבוגרים ולוודא שהם לא יהפכו לנטל על החברה. בתמורה, אנשים אלה מקבלים מזון מסובסד וטיפול רפואי. עם זאת, בשנים האחרונות, רעיון ההזדקנות בדיור מוגן הפך לפופולרי מאוד בישראל. הסיבה לכך היא שהשהות בדיור מוגן משפרת את איכות החיים של אזרחים מבוגרים. בנוסף, תפיסה זו עומדת בניגוד לרעיון של דיור מוגן שבו קשישים מאבדים מעט עצמאות מהם נהנו בעוד שצעירים טיפלו בצרכיהם.

 על סמך מחקר, ישנם יתרונות רבים למגורים בדיור מוגן זול לעומת מגורים עצמאיים בקהילה. ראשית, שהות במוסד חוסכת לכם זמן בכל הנוגע לפעילויות יומיומיות כמו הסעות והכנת ארוחה. זה מפנה את הזמן שלך כדי שתוכל להתמקד בדברים חשובים אחרים בחייך כגון יצירת קשרים חברתיים וטיפול בבעיות בריאות נפשיות ופיזיות. יתרון נוסף של דיור מוגן לא יקר הוא בכך שהוא מפחית את הסיכון לנפילה כתוצאה מאובדן זיכרון או מוגבלויות פיזיות אחרות. כמו כן, זה מפחית את הסיכון לפציעה מחפצים מסוכנים סביב הבית שלך או מעקיצות או נשיכות של בעלי חיים על ידי אורחים לא רצויים כגון מכרסמים או חרקים. השהות במוסד כמו דיור מוגן או בית אבות מאפשרת גם לשמור על ניקיון ופיכחון תוך קבלת טיפול רפואי במידת הצורך.

מגורים בדיור מוגן זול בדרך כלל עולים פחות מחיים עצמאיים; עם זאת, זה תלוי איפה אתה גר מכיוון שעלויות משתנות בין הערים השונות. לכן, אם אתם גרים רחוק ממוסד בו תוכלו לשהות בעלות נמוכה, אז מימון שהותכם בעבודה חלקית הוא רעיון טוב. לחלופין, אם אתם מעדיפים לגור בהישג יד של מוסד אבל זקוקים להכנסה נוספת, יש הזדמנויות תעסוקה באינטרנט המאפשרות לכם להרוויח כסף.

למרות שאנשים מבוגרים רבים מעדיפים לחיות באופן עצמאי בבית – בשל השלווה וההיכרות שלו – רוב הרשויות הציבוריות מספקות דיור מוגן לקשישים במחיר זול יותר. שירותים אלו פועלים בדרך כלל בקווים דומים כמו מוסדות אחרים; עם זאת, לא תמיד יש בה צוות קליני אלא עובדים סוציאליים שעוזרים לתושבים להתמודד עם בעיות יומיומיות כמו בדידות או צרכי תחבורה. בנוסף, בערים מסוימות יש יותר מסוג אחד של טיפול בקשישים – כגון בתי אבות עצמאיים – שיכולים להתאים יותר לקשישים מסוימים מאשר לאחרים בהתאם להעדפותיהם. תלונה נפוצה בקרב דיירים מבוגרים שקיבלו טיפול מפנק הייתה שהם נשכחו כשהם עברו לבמקום אחר – לפעמים אפילו לאחר מספר שנים – מה שגרם להם לחרדה רבה עד שהוסבר להם שהתנאים שונים. כדי להימנע ממצב זה, סוכנויות מחפשות אזרחים מבוגרים המעדיפים מגורים עצמאיים רק כדי שיקבלו ביקורים קבועים של עובדים סוציאליים.

 דיור מוגן הוא בחלק מהמקרים זול יותר מאשר מגורים בקהילה מכיוון שהוא מספק את כל השירותים הדרושים בתשלום נמוך יותר – אלא אם תושב רוצה שמשהו אחר יעשה עבורו על ידי הצוות. עם זאת, אזרחים מבוגרים עצמאיים יכולים לבחור את האפשרות המתאימה להם ביותר בהתאם להעדפותיהם, תקציבם, בריאותם ותחושת הביטחון שלהם. ככל הנראה, רבים בוחרים במוסד על פני חיים עצמאיים מכיוון שהוא מאפשר להם שלווה ונוחות רבה יותר בהשוואה למשימות יומיומיות כמו קניות במכולת או לקיחת מרשמים לתרופות. למרות שהייתה ביקורת על האופן שבו החברה שלנו מתמודדת עם האזרחים המבוגרים שלה, במיוחד אלה שמעדיפים להישאר בבית לעומת מיסוד, נראה כי דיור מוגן עבור ישראלים מבוגרים מראים צמיחה לאורך זמן בהתחשב ביתרונותיו על פני עצמאות.

למידע נוסף על דיור מוגן לחצו כאן

תגיות

מחפשים בית אבות או בית מוגן סיעודי ?

לא צריך להתלבט יותר, אנחנו הדרך הקצרה, המהירה והאמינה למצוא לכם את מה שאתם מחפשים.

נעשה זאת בחינם!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

מחפשים בית אבות או דיור מוגן ?

לא צריך להתלבט יותר, אנחנו הדרך הקצרה, המהירה והאמינה למצוא לכם את מה שאתם מחפשים.

נעשה זאת בחינם!

צלצלו

או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם