דיור מוגן בירושלים

מחפשים דיור מוגן דווקא בירושלים? צרו איתנו קשר

המונח "דיור מוגן" מתייחס לסוג מגורים נוח לקשישים, בטוח ומאובטח. מקומות אלו ממוקמים בירושלים לרוב בשכונות מגורים ונתמכים על ידי ארגונים חברתיים, רווחה, דתיים ומתנדבים. בנוסף, למדינות רבות יש חוקים המקדמים את בטיחות אזרחיהן הקשישים. בפרט, זה נכון בישראל שבה בטיחותם של אנשים מבוגרים מסתמכת לרוב על מערכת מאורגנת היטב של דיור מוגן ובפרט בירושלים. לפי הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD), לישראל יש את אחת המערכות הטובות ביותר לתמיכה באוכלוסייה המבוגרת שלה ואנו באתר בית מוגן מביאים לכם את כל המידע הרלוונטי בנושא.

 קשישים רבים מוצאים את המגורים בבית מוגן נוח יותר מאשר לחיות בבית אבות מכיוון שהוא מספק פרטיות ועצמאות רבה יותר בהשוואה למתקנים אחרים. הסביבה בדיור מוגן בדרך כלל שקטה ורגועה שכן לרוב הדיירים אין חברים או בני משפחה רועשים או מפריעים שגרים איתם. יש גם פחות כללים בדיור מוגן בהשוואה למוסדות אחרים- ומכאן שהתושבים חופשיים לפעול לפי השגרה שלהם ללא הפרעה. יתר על כן, מקובל שבני משפחה או מתנדבים מספקים משלוחי מזון קבועים או סיוע במטלות יומיומיות כגון רחצה או אכילה. בנוסף, לכל הדיירים יש גישה לחדרים המצוידים בטלוויזיות בעלות מסך שטוח, יחידות מיזוג, מקררים ושאר מתקני נוחות מודרניים.

 אזרחים ותיקים רבים מעדיפים מגורים דיור מוגן בירושלים על פני מגורים בבית אבות במקומות אחרים בארץ מכיוון שהוא מאפשר להם להנות ממה שיש לירושלים להציע כעיר יחודית, בעיקר לדתיים ושומרי מסורת. מלבד זאת, רוב האנשים המבוגרים מעדיפים שסביבתם הקרובה תספק להם את מה שהם צריכים ואוהבים.

 למרות שיש אתגרים הקשורים במתן דיור מוגן בירושלים לאנשים מבוגרים, ארגונים המוקדשים למטרה זו עשו התקדמות משמעותית לאורך זמן. לכן, כל מי שיש לו קרוב משפחה מבוגר צריך להיות מודע ליתרונות שמציעים בתים אלו בהשוואה לבתי אבות בערים אחרות. חשוב גם לציין שמדינות מסוימות כמו ישראל אימצו אסטרטגיות חדשניות לתמיכה באוכלוסייתן המבוגרת, כולל מערכות של דיור מוגן למי שהכי זקוק לכך – האזרחים הגמלאים שלהם!

למידע נוסף על דיור מוגן לחצו כאן

תגיות

מחפשים בית אבות או בית מוגן סיעודי ?

לא צריך להתלבט יותר, אנחנו הדרך הקצרה, המהירה והאמינה למצוא לכם את מה שאתם מחפשים.

נעשה זאת בחינם!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

מחפשים בית אבות או דיור מוגן ?

לא צריך להתלבט יותר, אנחנו הדרך הקצרה, המהירה והאמינה למצוא לכם את מה שאתם מחפשים.

נעשה זאת בחינם!

צלצלו

או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם