בית אבות לתשושי נפש

קשישים רבים בישראל חיים לבדם וללא טיפול רפואי הולם לאחר פרישתם. כתוצאה מכך, קשישים חווים לרוב בדידות, דיכאון ועוני. כדי לטפל בבעיה זו, ממשלת ישראל אימצה את הרעיון של בתי אבות לתשושי נפש לצורך מתן טיפול מיוחד לאזרחים הוותיקים. בתי אבות אלו מספקים לקשישים מקום מגורים נוח תוך קבלת הטיפול הרפואי הראוי להם הם זקוקים.

בית אבות סיעודי פרטי

יש שני סוגים של בתי אבות בישראל – פרטיים וציבוריים. בבתי אבות פרטיים יש בדרך כלל קשישים עשירים יותר אשר זוכים לתזונה, שירותים כלליים ושירותי בריאות טובים יותר מאלה הציבוריים. עם זאת, בתי אבות ציבוריים יהיו זולים יותר ויתאימו למשפחות בעלות הכנסה נמוכה. קשישים שוהים בדרך כלל בבתי אבות אלה כמה חודשים או שנים, בהתאם לחומרת מצבם. המטרה העיקרית של בתי אבות סיעודיים פרטיים היא לספק שירותי בריאות מקיפים לקשישים החיים עם מחלות כרוניות ומוגבלויות.

בתי אבות סיעודיים

 גורמים רבים משפיעים על איכות החיים בבית אבות סיעודיים. אנשי צוות בית האבות מבטיחים שהמטופלים יקבלו טיפול מתאים ופעילות גופנית סדירה. הדיירים נהנים גם מאינטראקציה חברתית עם דיירים אחרים, בני משפחה ולעיתים גם מתנדבים מהקהילה. למעשה, בחלק מבתי האבות יש בתי קפה שבהם קרובי משפחה יכולים לשתות קפה או לאכול ארוחה עם יקיריהם. האיזור הפנימי של רוב בתי האבות אסתטיים ויש להם הרבה אור טבעי. בנוסף, לרוב בתי האבות הסיעודיים יש גינות ומדשאות שבהן הקשישים יכולים לבלות זמן בחוץ או במרפסות בהן הם יכולים ליהנות מאוויר צח.

בית אבות סיעודי מורכב

בתי אבות מטפלים בין היתר במצבים שונים כגון דמנציה, אוסטאופורוזיס, מחלות לב, השמנת יתר וניידות. חלק מהקשישים דורשים טיפול רפואי מורכב יותר, במקרה של מצבי חירום כגון נפילות או סכנת חנק. כמו כן, כל הדיירים מקבלים טיפול שיניים מרופאים המתמחים בטיפול בחולים מבוגרים. בתי אבות סיעודיים מורכבים מסוימים אף מציעים ריפוי בדיבור לחולים עם הפרעות דיבור הנגרמות כתוצאה ממחלה או פציעה. כמו כן, כל הדיירים מקבלים פיזיותרפיה מרופאים מנוסים על מנת לסייע להם לשמור על ניידות ועצמאות.

הקמת כמות גדולה של בתי אבות שיפרה בשנים האחרונות את איכות החיים של קשישים רבים בישראל. למרות שעדיין יש מקום לשיפור, בתי אבות אלו עשו דרך ארוכה בהקלת הבדידות ומתן טיפול מיוחד לקשישים נזקקים. בעוד שאנשים רבים מחשיבים בתי אבות סיעודיים אלה יקרים, הם עדיין קריטיים כדי להבטיח שלכולם תהיה גישה לשירותי בריאות במחיר סביר ללא קשר למצבם הכלכלי.

למידע נוסף על בתי אבות לחצו כאן

תגיות

מחפשים בית אבות או דיור מוגן ?

לא צריך להתלבט יותר, אנחנו הדרך הקצרה, המהירה והאמינה למצוא לכם את מה שאתם מחפשים.

נעשה זאת בחינם!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

מחפשים בית אבות או דיור מוגן ?

לא צריך להתלבט יותר, אנחנו הדרך הקצרה, המהירה והאמינה למצוא לכם את מה שאתם מחפשים.

נעשה זאת בחינם!

צלצלו

או מלאו את הפרטים ונחזור אליכם